JAK DOJECHAĆ DO NASZEJ WILLI W ZWARDONIU OBOK WISŁY

Współrzędne geograficzne: 49º 50’52,57″ N     18º 99’60,77″ E

Jedziemy z Bielska S1 w kierunku na Żywiec, Zwardoń, Żylina, dojeżdżamy do ronda Przybędza, zjeżdżamy w prawo w dół kierunek Węgierska Górka, mijamy Węgierską Górkę, Cisiec, Milówkę, wjeżdżamy na wiadukt nad doliną Kamesznicy, jedziemy w górę znowu na S1, dojeżdżamy do tunelu w Lalikach, przejeżdżamy tunel.

Wariant 1

Droga przez Stańcówkę 900-1000 m za tunelem skręcamy w prawo na Rajczę. Jedziemy drogą w kierunku Rajczy ok. 2,5 km-2,8 km. W miejscu, gdzie zaczyna się las – skręcamy w prawo pod górę w wąską drogę asfaltową w kierunku: Stańcówka, Karczma Swojskie Klimaty (są tabliczki). Przejeżdżamy przejazd kolejowy. Zimą jeśli jest śnieg, tu należy założyć łańcuchy. Wąska asfaltowa droga prowadzi cały czas w górę ok. 2.8 km. Na górze mijamy Karczmę, jedziemy jeszcze kawałek w górę (po prawej stronie jest górna stacja wyciągu narciarskiego Mały Rachowiec), potem droga  prowadzi w dół i skręca ostro w prawo, mijamy 80m dalej kapliczkę i drugi dom po lewej stronie za kapliczką to jest nasz dom.
Jeśli są większe opady śniegu, ta droga może być czasowo nieprzejezdna na samej górze, przy górnej stacji wyciągu SKI-ZWARDOŃ

Wariant 2

Droga przez Zwardoń – polecana, z uwagi na to, że ostatnio została wyremontowana i ma nową nawierzchnię asfaltową. Mijamy tunel, jedziemy prosto do granicy, przed przejściem granicznym skręt w prawo na Zwardoń, za 100 m przy stacji benzynowej skręt w lewo na Zwardoń, jedziemy drogą do Zwardonia ok. 2 km, przejeżdżamy miejscowość na wprost, uwaga: NIE skręcamy w ul. Orawcową jak często prowadzi nawigacja; mijamy kościół. Przed kościołem jest parking, tu zimą należy założyć łańcuchy. Droga za kościołem prowadzi w lewo. Jedziemy cały czas tą drogą w górę, przed schroniskiem PTTK ostry zakręt w prawo w górę, dalej prosto, następny zakręt ostro w lewo stromo w górę (serpentynka). Dojeżdżamy do pensjonatu „Na Beskidku” jedziemy dalej prosto cały czas tą samą drogą ok.1,5 km. Po prawej stronie jest nasz dom i wiata parkingowa. Ten wariant polecamy przy większych opadach śniegu.
Dojazd od strony Słowacji i Czech: od strony Cieszyna i od strony Żyliny dojeżdżamy do wjazdu na autostradę D3 w miejscowości Svrcinovec w kierunku Zwardonia. Piękną, widokową drogą D3 o dług. ok 15 km dojeżdżamy do granicy w Zwardoniu. Po przejechaniu granicy – skręt w prawo na Zwardoń. Dalej – wg wariantu 2

UWAGA: od zimy 2018 na ekspresówce D3 obowiązują winiety. 10 dniowa – 10 EUR, 14 dniowa – 14 EUR, roczna – 50 EUR. Trzeba koniecznie ją mieć, kamera identyfikuje wjeżdżające samochody i wyłapie każdy pojazd, który jej nie ma.